UHK Aktuálně 9. 11. 2018

Univerzita získala tři nové TA ČRy, celkem tak řeší již sedm projektů

Technologická agentura České republiky (TA ČR) v těchto dnech vyhlásila výsledky druhé veřejné soutěže Programu na podporu aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu, experimentálního vývoje a inovací ÉTA, vyhlášené dne 9. května 2018. A Univerzita Hradec Králové opět zabodovala.

„Ze získaných projektů máme velikou radost, celkem tak budeme v rámci Programu ÉTA jako UHK řešit již sedm projektů. V rámci vyhlašování výsledků tohoto druhého kola veřejné soutěže jsme dostali jeden projekt jako hlavní uchazeči, ve dvou projektech figurujeme jako další uchazeči,“ chválí vyhlášení výsledků prorektorka UHK pro tvůrčí činnost Leona Stašová.

Jako hlavní řešitel Univerzita Hradec Králové uspěla s projektem Efektivní řízení přenosu znalostí. Se společnostmi Open-IT cz, s.r.o. a Vodní zdroje Chrudim, spol. s r.o. bude UHK spoluřešit Omezování negativních dopadů turismu na ekosystémy prostřednictvím inteligentního softwarového průvodce. No a konečně do třetice se naše univerzita po boku Sociologického ústavu AV ČR zapojí do řešení projektu Změny vybavenosti venkovských obcí základními službami a dopady na jejich obyvatele.

V součtu bylo do veřejné soutěže podáno 362 návrhů projektů, z nich bude podpořeno celkem 137, což znamená 38% míru úspěšnosti. Tuto úspěšnost Univerzita Hradec Králové získáním tří projektů z 8 podaných splnila.

Podrobnosti k získaným projektům připravujeme do dalšího vydání univerzitního Zpravodaje.