UHK Aktuálně 1. 4. 2014

Univerzita zahájila projekt k podpoře zájmu o přírodovědné a technické obory

Univerzita Hradec Králové (UHK) spustila v těchto dnech projekt „Věda na dosah ruky“, jehož cílem je podpořit zájem žáků a studentů základních, středních a vyšších odborných škol o přírodovědné a technické obory.

Smyslem projektu je zvýšit atraktivitu exaktních vědních disciplín pomocí popularizace výzkumu. Prostředkem k dosažení tohoto cíle bude vytvoření funkční sítě spolupracujících škol, která svým členům dovolí vyměňovat si zkušenosti při přípravě metodických materiálů. Kolektiv pracovníků projektu tak reaguje na aktuální negativní vývoj poptávky po studiu těchto oborů mezi žáky a studenty. Úkolem projektového týmu bude vyhledávat talenty a podněcovat a posilovat jejich badatelský zájem v oblasti přírodních a technických věd v mnoha formách a podobách.
Jedním ze způsobů oslovování žáků a studentů budou návštěvy vědeckých pracovníků univerzity v partnerských školách, při nichž zábavnou formou představí jednotlivé přírodovědné a technické oblasti a budou podněcovat nadané studenty k vědecké činnosti v univerzitních laboratořích. Projekt je uskutečňován ve spolupráci Přírodovědecké fakulty, Ústavu sociální práce a Fakulty informatiky a managementu UHK. K jeho naplnění disponuje univerzita 18 miliony Kč z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu.
Kontakt: Mgr. Michal Strobach michal.strobach@uhk.cz