UHK Aktuálně 23. 4. 2014

Univerzita pořádá fórum o chování fotbalových fanoušků

Ve čtvrtek 24. dubna 2014 proběhne v aule Univerzity Hradec Králové (Hradecká 1227) čtvrtý ročník Fotbalového fóra pod názvem "Právní zázemí profesionálního fotbalu".

Fotbalová fóra se na hradecké univerzitě konají od roku 2008 a jejich hlavním cílem je zprostředkování diskuse mezi činovníky českého fotbalu a fotbalovými fanoušky na témata hýbající světem české kopané. Letošní fórum je věnováno diskusi nad tématy, která se týkají zkvalitnění pořadatelské služby na stadionech, opatření eliminujícími výbuchy diváckého násilí a tématy zákonných opatření vztahujících se ke sportovním podniků. Hlavní referát na téma „Sportovní právo“ přednese Mgr. Markéta Haindlová, LL.M., předsedkyně České asociace fotbalových hráčů, špičková odbornice na tuto oblast práva. S dalším tématem „Matchfixing v prostředí českého fotbalu“ seznámí účastníky bezpečnostní ředitel Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Bc. Martin Synecký. O styku s veřejností prostřednictvím médií promluví Mgr. Ondřej Lípa, manažer public relations FAČR.
Významným hostem, který se vyjádří k diskutovaným tématům, je Richard Baček, předseda disciplinární komise FAČR. Fotbalové fórum přivítá zástupce jednotlivých fotbalových klubů a zástupce fanouškovské obce. Vítáni jsou všichni, kteří se zajímají o aktuální dění v českém fotbalu a chtějí nahlédnout do zákulisí této nejoblíbenější sportovní hry. Účastníci Fotbalového fóra 2014 obdrží osvědčení o jeho absolvování.
Fotbalové fórum začíná v 9.00 hod. prezentací. V 10.00 hod. začíná vlastní program, který končí v 16.30.
V centru pozornosti jednání fóra bude diskutovaná příprava pořadatelské služby a koordinátorů pro práci s fanoušky. Tento projekt, který vznikl ve spolupráci FAČR a Univerzity Hradec Králové, se rozjíždí ve dnech 12. a 13. května 2014, a to přípravou manažerů pořadatelské služby. Výcvik je vlastně pilotní přípravou, která má za úkol ověřit účinnost užívaných metod a použitelnost v praxi. V další etapě budou v dlouhodobém kurzu připravováni zástupci pořadatelské služby, adepti pro práci koordinátorů s fanoušky, zástupci managementu sportovních klubů, ale také zájemci z řad fanouškovských organizací. Kurz má modulový charakter a připravované osoby si podle svého zaměření budou vybírat oblasti, ve kterých se chtějí zdokonalit. Kurz je ukončen závěrečnou zkouškou a úspěšní frekventanti získají certifikát, kterým budou prokazovat způsobilost pro práci v jednotlivých oblastech zajišťování hladkého průběhu sportovních akcí.
Kontakt: Mgr. Václav Víška, Ph.D., 777 484 221, vaclav.viska@uhk.cz