UHK Aktuálně 20. 10. 2015

Univerzita ocenila zakladatele spolupráce s Tchaj-wanem

Přes dvě stovky královéhradeckých studentů na tchajwanských univerzitách, naopak největší skupina Tchajwanců studujících na českých univerzitách zapsaná v Hradci Králové, nadto dvě česko-tchajwanské svatby. To je výsledek dvanácti let spolupráce Univerzity Hradec Králové (UHK) nyní již s deseti univerzitami v Čínské republice Tchaj-wan. Za zásluhy o její mimořádný rozvoj převzal v úterý 20. října 2015 profesor Guor Rurng Shieh Medaili rektora Univerzity Hradec Králové.

Guor Rurng Shieh v současnosti působí na Kao Yoan University na Tchaj-wanu a v roce 2003 byl iniciátorem mise představitelů královéhradecké univerzity do své země, která položila základ nebývale mohutnému proudu vzájemné akademické výměny studentů a vyučujících. Z počátečních tří vysokých škol spolupracujících z královéhradeckou univerzitou se počet partnerů rozrostl již na deset. Tchajwanskou zkušenost dnes již ve svém životopise při žádosti o zaměstnání uvádějí mnozí absolventi všech čtyř univerzitních fakult a ústavu.