UHK Aktuálně 7. 1. 2014

Univerzita Hradec Králové pořádá Den otevřených dveří

V pátek 10. ledna 2014 pořádá Univerzita Hradec Králové každoroční Den otevřených dveří. Od 8.30 do 14 hodin budou mít v univerzitním areálu Na Soutoku návštěvníci možnost získat informace o studijních oborech všech pěti univerzitních součástí.

Univerzita tak letos představí veškeré oblasti své vzdělávací nabídky prakticky na jednom místě. Budoucím studentům pracovníci fakult osvětlí profily studijních oblastí, nároky kladené na uchazeče i perspektivy budoucího uplatnění absolventů.
 „Kromě jednotlivých kateder a ústavů se při Dni otevřených dveří představí také studentské organizace působící při univerzitě. Nebude mezi nimi chybět např. tým studentů, kteří přiblíží svým budoucím kolegům možnosti výjezdů na studijní stáže do zahraničí, jichž ročně univerzita nabízí několik set. Kromě informací o klasickém studiu pomatuje program také na zájemce o kurzy celoživotního vzdělávání,“ přiblížil páteční program kancléř univerzity Ondřej Tikovský.
 Pedagogická fakulta, jež je nejpočetnější součástí univerzity, pak z důvodů předpokládaného velkého zájmu návštěvníků prodlužuje Den otevřených dveří ještě na sobotní dopoledne 11. ledna 2014. Samostatný Den otevřených dveří uspořádá i Filozofická fakulta, a to 24. ledna 2014 formou workshopů pro středoškoláky, který nabídne zážitkový program v každém z oborů, které tato univerzitní součást nabízí.
  Na Univerzitě Hradec Králové studuje 9 000 studentů přibližně ve stovce oborů bakalářského, magisterského a doktorského stupně. Svazek univerzity tvoří čtyři fakulty a jeden vysokoškolský ústav. Jedná se o Fakultu informatiky a managementu, Filozofickou fakultu, Pedagogickou fakultu, Přírodovědeckou fakultu a Ústav sociální práce. Ke studiu v roce 2014/2015 je univerzita připravena přijmout 2 900 studentů.
Více informací ke Dni otevřených dveří je k dispozici na internetových stránkách univerzity www.uhk.cz .