UHK Věda a výzkum, Aktuálně, Zahraničí 30. 10. 2023

UHK udržuje silnou pozici ve světovém žebříčku univerzit pro rok 2024

Autor: Matyáš Strnad

Britská společnost Times Higher Education (THE) sestavuje žebříček nejlepších univerzit na světě. Univerzita Hradec Králové si udržela pevnou pozici i pro rok 2024.

Komplexní metodika hodnotí univerzity v rámci 18 ukazatelů v pěti klíčových oblastech: výuka, výzkumné prostředí, kvalita výzkumu, spojení s průmyslem a mezinárodní pohled. Pro žebříček světových univerzit na rok 2024 bylo zkoumáno 1904 univerzit z 108 zemí. Naše univerzita se umístila na 1201.–1500. místě na světě a na 9. sdíleném místě mezi českými univerzitami.

"Vždy mě těší, když slyším, že mezinárodní komunita oceňuje naši práci, a můžeme říct, že jsme úspěšní i v tak konkurenčním prostředí. Podle THE je naše univerzita silná v některých dílčích oborových hodnoceních, což je také skvělá zpráva," komentuje Kamil Kuča, rektor Univerzity Hradec Králové.

wur2024

Dílčí hodnocení pro UHK zahrnuje oblasti informatiky (601.–800. místo na světě, 4. sdílené místo v národním hodnocení), přírodních věd (601.–800. místo na světě, 6. sdílené místo v České republice) a fyzikálních věd (1001.+ místo na světě, 9. sdílené místo v České republice).

THE World University Rankings 2024