UHK Studenti, Věda a výzkum, Aktuálně, Zahraničí, Zaměstnanci, Absolventi 8. 6. 2022

UHK se znovu umístila v prestižním mezinárodním žebříčku

Autor: Matyáš Strnad, OPaK UHK

Další úspěch ve světovém žebříčku QS World University Rankings!

Od roku 2015 se UHK umisťuje v dílčím rankingu QS World University Rankings, minulý rok jsme však dostali ocenění této instituce i v hlavním žebříčku a toto místo jsme letos opět potvrdili. V rámci sdílené 801.–1000. pozice mezi 2462 analyzovanými institucemi navíc došlo k významnému posunu. Na stejném sdíleném místě je i Česká zemědělská univerzita v Praze, Mendelova univerzita v Brně a Technická univerzita v Liberci, mezi českými hodnocenými univerzitami jsme celkově jedenáctí.

Jsem velmi rád, že naše snaha zlepšovat akademické prostředí univerzity má i mezinárodní odezvu. Tento úspěch beru jako potvrzení naší role nejen v kontextu hodnotících kritérií, ale také jako uznání našeho zaslouženého místa mezi významnými českými a zahraničními univerzitami. Loni jsme se umístili mezi 62 % nejlepších hodnocených univerzit světa, letos jsme stoupli na 57 %. Doufám, že tento vzestupný trend dlouhodobě udržíme, a chci upřímně poděkovat všem, svou prací přispívají k růstu univerzity,“ komentuje rektor UHK, prof. Kamil Kuča.

Mezi hodnotící kritéria patří především:

• akademická reputace,
  • reputace univerzity coby zaměstnavatele,
  • počet studentů na jednoho akademika,
  • citace vědeckých a tvůrčích výstupů,
  • a počet mezinárodních studentů.

Hodnotící instituce navíc přidala dvě další měřítka, a to zapojení do mezinárodního výzkumu a zaměstnanost absolventů.

Detailnější informace a profil UHK naleznete na webu QS Top universities.

QS World University Rankings

Typ Název Datum Velikost