UHK Aktuálně 14. 1. 2014

Studenti univerzity vzpomenou výročí upálení Jana Palacha

Studenti historie na Univerzitě Hradec Králové se rozhodli připomenout si v předvečer 45. výročí sebeupálení Jana Palacha tryznu, kterou v roce 1969 zorganizovali jejich předchůdci na tehdejší Pedagogické fakultě v Hradci Králové.

Záměr objasňuje jeden z organizátorů akce student třetího ročníku Pedagogické fakulty a člen Studentského historického klubu univerzity Pavel Žalský: „Myslíme, že výročí tohoto činu by mělo být připomenuto se všemi jeho příčinami i následky. V lednu 1969 se do víru událostí zapojili také studenti Pedagogické fakulty v Hradci Králové. Stejně jako oni bychom rádi položili fotografii Jana Palacha k soše sfingy u budovy fakulty a řekli několik slov k uctění památky člověka, jenž položil pro svobodu svého národa oběť nejvyšší.

Setkání studentů se uskuteční ve středu 15. ledna 2014 v 18.30 před Pedagogickou fakultou Univerzity Hradec Králové na náměstí Svobody v Hradci Králové. Organizátoři uvítají účast kohokoliv z řad svých kolegů i veřejnosti.

Kontakt:
Pavel Žalský : 774 070 790; pavel.zalsky@uhk.cz