UHK Aktuálně 29. 1. 2014

Studenti hradecké „fildy“ natočili, co pro ně jejich fakulta znamená

Žádnými nahrávkami lechtivých scén na univerzitních záchodcích jako v případě Slezské univerzity v Opavě, ale zasláním vtipných záběrů ze studentského života i studijních pobytů v zahraničí skončila soutěž Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové o nejlepší studentské video. Výsledkem je čerstvě zveřejněný propagační videoklip, za který se hradecká „filda“ rozhodně stydět nemusí.

„V době zběsile rychle tekoucích informací a intenzivního života na sociálních sítích je potřeba neztrácet kontakt a být vidět právě tam, kde se nachází většina mladých lidí. Proto jsme spolu se studenty natočili klip, který by měl začít žít svůj život právě na sítích a měl by také ukázat, že život na naší fildě opravdu frčí a jsme fajn fakulta,“ vysvětluje cíl propagačního videoklipu děkanka Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové Pavlína Springerová.
Studenti fakulty byli proto vyzváni, aby natočili a poslali krátká videa vyjadřující, co pro ně jejich škola znamená. Celkem přišlo přibližně dvacet videonahrávek.
„I když byly některé zaslané obrázky co do kvality na profesionální úrovni, bylo ještě potřeba se studenty pár záběrů dotočit. Snažil jsem se však, aby to pořád bylo studentské video a vystupovali v něm lidé z fakulty,“ upozorňuje tvůrce fakultního videoklipu Adam Faik.
Pod vedením profesionála tak následně dobrovolníci z řad studentů tancem představili místa ve městě, kterým se žádný vysokoškolák při svém studiu nevyhne. „Překvapilo mě, jak jsou zde všichni milí a ochotní. Vůbec bych nečekal, že když zastavíte studenta a požádáte jej, aby zatančil, on to udělá. To by se jinde nestalo,“ pochvaluje si Faik.
Z posbíraných materiálů vznikla videokoláž vypovídající o tom, jaký život studenta Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové je. Zahrnuty do ní jsou nejen záběry z fakultních učeben, krásy univerzitního města Hradce Králové, ale i sportovní či společenské vyžití studentů. Videoklip mohou zhlédnout současní studenti i zájemci o studium na hradecké „fildě“ ode dnešního dne na YouTube kanálu Filozofické fakulty UHK.

Odkaz na video najdete níže: http://youtu.be/Ayf3E3J0Xzg
Pro více informací kontaktujte, prosím:
Mgr. et Mgr. Lenku Kašparovou
Referát pro vnější vztahy a komunikaci Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové
e-mail: lenka.kasparova.1@uhk.cz
tel.: 739 672 667