UHK Studenti, Aktuálně, Zahraničí, Zaměstnanci 6. 3. 2023

Pěvecký sbor Concert Chorale z Univerzity ve Findlay hostem Hudební katedry PdF UHK

Autor: Kateřina Andršová

Univerzita ve Findlay (Ohio, USA) navázala spolupráci s Hudební katedrou Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, na jejímž základě přijel na jaře loňského roku v rámci programu Erasmus+, Mezinárodní kreditové mobility dirigent a sbormistr SeaHwa Jung. Se sborem a orchestrem UHK připravili repertoár na společný koncert, který se uskutečnil 4. května 2022 v husitském kostele u Ambrože. Úspěch, oboustranné nadšení a chuť pokračovat vyústila v týdenní “Czech tour” sboru Concert Chorale – University of Findlay vedeného sbormistrem SeaHwou Jungem, jehož součástí byl několikadenní pobyt v Hradci Králové ve dnech 26.2.–1.3. 2023.

V relativně krátkém časovém úseku se podařilo propojit koncertní činnost sboru a program zaměřený na poznání kultury v Hradci Králové a okolí, kterým vyvrcholil společným koncertem Concert Chorale University of Findlay, Smíšeného sboru UHK a Komorního orchestru UHK ve středu dne 1. 3. 2023 ve dvoraně kampusu Univerzity Hradce Králové.

University of Findlay na UHK

Ze srdce bych ráda poděkovala všem, kteří přispěli úspěchu celé akce. Dík patří iniciátorovi turné a organizátorovi za americkou stranu, docentu SeaHwovi Jungovi, DMA, z Univerzity ve Findlay, dále Mgr. Jiřímu Skopalovi, Ph.D. za významný podíl na organizaci a zajištění společných koncertů s jím vedenými pěveckými sbory Kácov v Novém Městě and Metují a Smíšeným sborem UHK a Mgr. Jaromíru Křováčkovi, dirigentovi Komorního orchestru UHK, prof. PhDr. Stanislavu Bohadlovi, CSc. za úchvatnou prohlídku barokního areálu na Kuksu, paní Ivaně Petrof za unikátní exkurzi přímo v továrně na výrobu klavírů a studentce Darině Stránské, která provedla naše hosty po Hradci Králové.

Mgr. Kateřina Andršová, Ph.D.

odborná asistentka, Hudební katedra PdF UHK

Velký dík patří Hudební katedře, pěveckému sboru Jitro, děkanátu Pedagogické fakulty i rektorátu Univerzity Hradec Králové za morální i finanční podporu. Akce byla spolufinancována z programu Evropské unie Erasmus+ Mezinárodní kreditové mobility.