UHK Aktuálně 2. 12. 2013

Prezentace výsledků průzkumu volebního chování studentů UHK

Rádi bychom Vás pozvali na prezentaci výsledků průzkumu volebního chování studentů Univerzity Hradec Králové (UHK). Workshop, při němž posluchači Katedry politologie Filozofické fakulty UHK představí, jak dopadlo sčítání hlasů jejich kolegů při univerzitních volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, se uskuteční 3. prosince 2013 od 15.15 hodin v učebně B9 v budově Filozofické fakulty UHK na náměstí Svobody 331.

První kolo studentských voleb se konalo od 21. do 24. října 2013 na čtyřech fakultách hradecké univerzity v rámci seminárního projektu studijního předmětu Stranické a volební systémy vyučovaného na Katedře politologie Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové. Zúčastnilo se ho téměř tisíc studentů.
 Tím však vyjadřování politických preferencí hradeckých vysokoškolských studentů zdaleka neskončilo. V týdnu od 4. listopadu 2013 se univerzitní volby odehrály podruhé. „Cílem projektu bylo mimo jiné zjistit, nakolik znalost skutečných výsledků voleb ovlivní volební chování studentů,“ vysvětlil účel opakovaného hlasování dr. Jan Outlý z katedry politologie, který předmět vyučuje.
Jak sčítání hlasů dopadlo, které strany překročily pětiprocentní hranici a kteří politici by podle studentů Univerzity Hradec Králové obsadili křesla ve sněmovně, bude známo v úterý 3. prosince 2013.
 Jste srdečně zváni.

Svou účast, prosím, potvrďte na e-mailové adrese:
akce.ff@uhk.cz

Pro více informací o akci kontaktujte, prosím:
PhDr. Jana Outlého, Ph.D.
tajemníka Katedry politologie Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové
e-mail: jan.outly@uhk.cz