UHK Aktuálně 6. 2. 2014

Přední světový filozof Martin Kusch zavítá na hradeckou „fildu“

Jeden z nejvýznamnějších současných filozofů Martin Kusch zavítá na Filozofickou fakultu Univerzity Hradec Králové a prosloví přednášku, jíž se může zúčastnit i veřejnost.

Všechny zájemce o současné politické myšlení proto srdečně zveme na přednášku profesora Martina Kusche nazvanou „The Functions of the Social Sciences in Liberal Democracy", která se uskuteční ve středu 12. února 2014 od 14.05 do 15.35 hodin v budově Filozofické fakulty UHK na náměstí Svobody 331 v Hradci Králové v posluchárně B9 (2. patro). Tento světový odborník ve svém vystoupení zodpoví otázku, jaký je význam společensko-vědního bádání pro liberální demokracii.
Před nástupem na současnou pracovní pozici profesora filozofie ve Vídni působil Martin Kusch na katedře dějin a filozofie vědy na Cambridge University. Na konci minulého roku získal od European Research Council (ERC) pro svůj team exkluzivní grant zaměřený na otázku relativismu z filozofické, historické a sociologické perspektivy. Jedná se mimořádný úspěch, neboť ERC je nejprestižnější evropskou grantovou agenturou, která poskytuje financování pouze výjimečným projektům s vysokým potenciálem na posun či přímo radikální proměnu současného stavu bádání. V oblasti filozofie je získání takového grantu naprosto výjimečnou událostí.