UHK Aktuálně 5. 3. 2019

Podrobné informace o výjezdu do zahraničí nebyly jediným lákadlem, které UHK International Day nabídl návštěvníkům

Vyzkoušet si cizí jazyk, ochutnat netradiční pokrmy a především se dozvědět co nejvíce informací o studiu v zahraničí, to všechno přinesl International Day na Univerzitě Hradec Králové. Akce se konala 21. listopadu 2018 a stejně jako minulý rok, kdy měla událost premiéru, ji navštívily stovky studentů.

„Jsem velice rád, že Univerzita Hradec Králové navazuje každým rokem více partnerských vztahů s množstvím zajímavých a uznávaných světových univerzit. V naší nabídce jsou i vzdálenější destinace, jako je třeba Chile nebo Jihoafrická republika, ale pochopitelně lze vyjet i v rámci Evropy, a to klidně do některé naší sousední země. International Day na půdě Univerzity Hradec Králové je dle mého názoru zajímavou sondou do života mladých lidí z jiných zemí, podrobnou ukázkou zahraničních možností studia, ale také spojením studentů z nejrůznějších koutů světa v jednu velkou rodinu,“ okomentoval celou akci prorektor UHK pro zahraniční vztahy Zdeněk Beran.

V Objektu společné výuky, kde se International Day konal, byly připraveny desítky stánků prezentujících konkrétní státy. Na těchto stanovištích byli připraveni naši studenti, zahraniční studenti a také koordninátoři, kteří odpovídali na nejrůznější dotazy zájemcům o výjezd. Své nabídky prezentovaly také externí subjekty jako třeba Fulbrightův program, Dům zahraniční spolupráce, Do Německa na zkušenou, Campus France či Alliance française. V rámci doprovodného programu se mohli návštěvníci zapojit do soutěže se společností Aviana o letenku v hodnotě 8 tisíc korun nebo si vyzkoušet konverzaci v cizím jazyce přímo s rodilými mluvčími, kterými byli pochopitelně zahraniční studenti momentálně studující na UHK. Dalším lákavým bodem programu byla zahraniční kuchyně, nabízející jedinečnou možnosti ochutnat tradiční pokrmy z nejrůznějších koutů světa.

Průběh celého dne doplnily postřehy několika studentů Univerzity Hradec Králové, kteří v jednotlivých blocích hovořili o svých zážitcích a zkušenostech z výjezdu do zahraničí. V těchto dnech již probíhají přípravy dalšího ročníku hojně navštěvovaného UHK International Day, který se bude i v roce 2019 konat v listopadu a všichni studenti naší univerzity jsou na něj srdečně zváni.

Iva Petrusová, studentka Filozofické fakulty UHK