UHK Aktuálně 25. 3. 2014

Olympionička Eva Vrabcová-Nývltová v roli studentky

Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové hostila první jarní den zajímavou osobnost. Olympionička Eva Vrabcová-Nývltová přijala pozvání děkana fakulty docenta Václava Janečka. Ten ji úvodním slovem přivítal a pogratuloval k jejím letošním mimořádným sportovním výkonům včetně úspěšné reprezentace na zimní olympiádě v Soči. Olympionička převzala z rukou děkana kromě jarní kytice tulipánů a drobných dárků i mimořádné stipendium ve výši 10 000 Kč.

Evě není prostředí fakulty neznámé, studuje zde obor Sportovní management na Katedře rekreologie a cestovního ruchu. I přes neobyčejné časové vytížení by chtěla letos obhájit titul bakalář. Jak sama uvedla, i díky výzkumu spojenému s prací na její bakalářské práci s názvem Efekt vysokohorské přípravy na výkonnost vrcholové běžkyně na lyžích, byly její výsledky ve sportu v tomto roce tak kvalitní.  „Vzdělání je pro mne opravdu důležité, chci si letos dodělat bakaláře a pak se uvidí. Už mám i nějakou zajímavou nabídku zaměstnání,“ říká Eva.
 Setkání se konalo ve velmi přátelské a neformální atmosféře. Eva hovořila zejména o svých zážitcích z olympiády. Tam vybojovala 5. místo v běhu na lyžích 30 km volně. „Byla to pro mne nejhezčí olympiáda i organizačně,“ říká. Svou výjimečnou letošní výkonnost přičítá hlavně tomu, že si začala více věřit.
 Věra Palánová, komunikace a propagace FIM, vera.palanova@uhk.cz, 493 332 217