UHK Aktuálně 5. 4. 2013

Odborník světového formátu na Filozofické fakultě UHK

Ve dnech 7. - 10. dubna 2013 navštíví Filozofickou fakultu Univerzity Hradec Králové prof. Simon Pachano, jeden ze světově známých odborníků na problematiku politické situace v zemích Latinské Ameriky.

Prof. Pachano pochází z Nikaragui, vystudoval sociologii se zaměřením na migraci a politologii, poté získal doktorský titul z politických věd ve Španělsku. Nyní působí na Fakultě latinskoamerických studii v Quitu v Ekvádoru. Jeho výzkum je zaměřen na problematiku demokracie, politických institucí, stranických a volebních systémů.

V rámci jeho návštěvy budou mít studenti i široká veřejnost možnost účastnit se semináře na téma „Problemas de la democracia en Bolivia, Ecuador y Perú“, který bude probíhat ve španělštině. Účastníci semináře tak budou mít možnost si oprášit či vylepšit své jazykové znalosti a samozřejmě především dozvědět se informace o problematice demokracie ve vybraných zemích Latinské Ameriky, a to Bolívie, Ekvádoru a Nikaragui.

Přednáška se bude konat v budově Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové, nám. Svobody 331, Hradec Králové.