UHK Aktuálně 3. 1. 2019

Novým policejním prezidentem je absolvent Univerzity Hradec Králové

Univerzita Hradec Králové se může právem chlubit mnoha významnými absolventy. Mezi ty patří např. český velvyslanec v Zambii Radek Rubeš, kancléř Poslanecké sněmovny PČR Jan Morávek nebo třeba ředitel Českého rozhlasu v Pardubicích a v Hradci Králové Jiří Kánský. Nově řady velmi úspěšných absolventů UHK rozšiřuje plk. Mgr. Jan Švejdar, nový český policejní prezident.

Policejním prezidentem se Mgr. Švejdar stal k 1. prosinci minulého roku. Doposud působil jako ředitel Krajského ředitelství policie Pardubického kraje, stejné instituci v Královéhradeckém kraji šéfoval v letech 2012-2013.

Jan Švejdar je absolventem Pedagogické fakulty UHK. V roce 2002 tu jako student sociální pedagogiky na Ústavu sociálních studií obhájil diplomovou práci na téma Vývoj drogové kriminality v ČR pod vedením plk. JUDr. Miroslava Antla.