UHK Aktuálně 18. 11. 2014

Návštěva velvyslankyně Polské republiky na Univerzitě Hradec Králové

Mimořádná a zplnomocněná velvyslankyně Polské republiky v České republice Grażyna Bernatowicz navštívila 18. listopadu 2014 Univerzitu Hradec Králové.

Paní velvyslankyně se zde zajímala o spolupráci naší univerzity se svými polskými protějšky a jednala o možnostech polského velvyslanectví při podpoře této vzájemné spolupráce. „Témata diskuse se týkala možných grantových schémat k rozvoji spolupráce univerzit zemí východní Evropy, zejména Visegradského fondu, protože naše univerzita má v této oblasti rozsáhlé zkušenosti jak s kontakty v rámci programu Erasmus +, tak díky členství v Asociaci visegrádských univerzit (VUA),“ přiblížil jednání prorektor Univerzity Hradec Králové Antonín Slabý. Následující část diskuse se týkala možností studia českého a polského jazyka a spolupráce českých a polských univerzit v jazykové přípravě.

Na závěr paní velvyslankyně přislíbila přednášku pro studenty Univerzity Hradec Králové v letním semestru roku 2015, protože sama působí od roku 1995 jako profesorka na Vysoké škole managementu a obchodu H. Chodkowské ve Varšavě.

Grażyna Bernatowicz (první zleva) při jednání se zástupci Univerzity Hradec Králové