UHK Studenti, Aktuálně, Zahraničí, Zaměstnanci 7. 11. 2023

Nabídka profesní rozvojové aktivity pro akademiky, lektory a doktorandy UHK – PLC II

Datum konání: 26. 11. 2023

UHK se spolupodílí na realizaci projektu KA2 v rámci programu Erasmus+ s názvem „Supporting Academics to Become International Educators through Professional Learning Communities“. Tento projekt se zaměřuje na oblast rozvoje internacionalizace vysokých škol s cílem zvýšit kvalitu mezinárodní výuky. Usiluje především o rozvoj pedagogických kompetencí akademických pracovníků.

plc IIProjekt pracuje s inovativním formátem profesní rozvojové aktivity, s tzv. Professional Learning Communities (PLC). Koncepce PLC je postavena na tom, že využívá multidisciplinární a interkulturní spolupráci, setkávání a sdílení zapojených odborníků z různých úrovní (např. akademičtí pracovníci, doktorandi).

Na UHK byl již v akademickém roce 2022/23 úspěšně realizován pilotní kurz ve spolupráci s University of Jaén (Španělsko). Kurzu se účastnili akademičtí pracovníci a doktorandi z různých částí napříč celou UHK a společně s kolegy z University of Jaén spolu rozvíjeli témata jako Student-Centered Methodologies, English as a Medium of Instruction, Intercultural Aspects apod.

Nyní plánujeme navázat, v kurzu PLC II budeme populární témata dále rozvíjet a zároveň budeme pracovat s novými náměty. Zveme všechny zájemce z řad akademických pracovníků a doktorandů k zapojení do tohoto zajímavého projektu. Můžete tak rozvíjet své pedagogické dovednosti, získat novou inspiraci a podněty do výuky nebo „jen“ sdílet dobrou praxi se svými kolegy z University of Jaén.

Kurz PLC II bude realizován formou 4 online setkání v lednu až únoru 2024. Na začátku prosince 2023 plánujeme zorganizovat prezenční setkání se všemi účastníky z UHK v areálu kampusu.

Pokud máte zájem, hlaste se zde do 26. 11. 2023.

Bližší informace o termínu a místě prvního setkání poskytneme do konce listopadu.

Popis projektu Supporting Academics to Become International Educators through Professional Learning Communities, číslo 2021-1-CZ01-KA220-HED-000032178 v anglickém jazyce naleznete zde.

Do projektu jsou také zapojeny tyto instituce: The Hague University of Applied Sciences (NL), University of Jaen (ES), Örebro University (SW), University of Minnesota (USA), Ostravská univerzitaUniverzita Palackého v Olomouci (hlavní řešitel projektu).