UHK Aktuálně 21. 3. 2014

Na univerzitě se bude debatovat o budoucnosti Ukrajiny

V budově Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové se uskuteční 24. března 2014 debata o budoucím směřování Ukrajiny.

Pozvání Politologického klubu přijal senátor Jaromír Štětina, který se před pár dny vrátil z rozvráceného Kyjeva, kde na vlastní oči viděl pád prezidenta Janukovyče, a který vyzval český parlament a vládu, aby tvrději vystoupila proti ruským snahám o znovuzískání Krymu. Jeho oponentem bude JUDr. Stanislav Křeček, zástupce ombudsmana, který se v jednom z rozhovorů vyjádřil, že demonstrace na Majdanu nevyjadřují většinový názor společnosti a dnes již svržená vláda byla legitimně zvolena. Názorové protivníky si může přijít poslechnout i veřejnost, a to od 18.30 do prostor Filozofické fakulty na náměstí Svobody čp. 331 v Hradci Králové.

PhDr. Ondřej Tikovský, Ph.D.
kancléř a tiskový mluvčí