UHK Studenti, Věda a výzkum, Aktuálně, Zaměstnanci 23. 3. 2023

Na půdě PřF UHK proběhlo krajské kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež

Autor: Tereza Vaníčková, OPaK UHK

Krajské kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Královéhradeckém kraji, které organizuje Asociace pro mládež, vědu a techniku (AMAVET), proběhla dne 23. 3. 2023 na Přírodovědecké fakultě UHK.

Za vedení UHK se zahájení soutěže účastnil prorektor pro vědu a tvůrčí činnost prof. Ing. Ondřej Krejcar, Ph.D., který svým projevem ocenil nasazení všech autorek a autorů projektů. Děkan Přírodovědecké fakulty UHK doc. RNDr. Jan Kříž, Ph.D. navázal představením možností studia na UHK a popřál všem soutěžícím úspěšné obhajoby. Pozvání na slavnostní zahájení přijal také náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje pro oblast školství a sportu Mgr. Arnošt Štěpánek, MBA.

Letošního krajského kola se zúčastnilo 42 žáků a studentů s více než třemi desítkami projektů, které v průběhu dopoledne hodnotila komise složená z odborníků všech fakult Univerzity Hradec Králové.

Vyhlášení soutěže se zúčastnili zástupkyně a zástupci UHK, kteří předali ocenění autorům a autorkám vítězných projektů.

Za Pedagogickou fakultu UHK předala ocenění proděkanka pro vědu, výzkum a umění Nella Mlsová projektu s názvem Jak napsat úspěšnou knihu, jehož autorkou je Sofie Rambousková.

V kategorii Středoškolák zabodoval projekt Štěpána Mészárose, Kryštofa Staška a Tomáše Neckaře s názvem Forgotten - Vývoj a propagace počítačové hry, který ocenil proděkan pro studijní záležitosti Tomáš Kozel z Fakulty informatiky a managementu UHK.

Odborná porota z Přírodovědecké fakulty UHK vybrala vítězný projekt Justýny Jansové s názvem Smrtelná duální epidemie současnosti - tuberkulóza a HIV, které předal výhru proděkan pro tvůrčí činnost Pavel Trojovský.

Proděkan Filozofické fakulty UHK pro vědu a výzkum Tomáš Mangel s radostí předal ocenění projektu Anežky Hodkové s názvem Vzpomínky mých prarodičů aneb historie mé rodiny v čase, který se zaměřuje na historii.

Hlavní cenu za Univerzitu Hradec Králové předal prorektor Ondřej Krejcar, rozsáhlému projektu s názvem Mikrobiologická zátěž v domácnostech se zvířaty a bez nich, jehož autorkou je Alena Bartošová.

Všem vítězům a vítězkám gratulujeme.