UHK Aktuálně 2. 4. 2014

Na Filozofickou fakultu univerzity se sjely naděje české historie

Naděje české historie nyní hostí Historický ústav Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové. Dnes byl totiž zahájen devátý ročník mezinárodní konference mladých vědeckých pracovníků s názvem České, slovenské a československé dějiny 20. století, která bude pokračovat také ve čtvrtek 3. dubna 2014.

Tradiční dvoudenní konferenční setkání si svými předchozími ročníky vydobylo postavení významné vědecké události, která reflektuje současný stav historického bádání a přispívá k četným odborným diskusím nad komplikovanou problematikou dějin Československa ve 20. století.
 „Cílem konference je především prohloubit mezinárodní spolupráci mezi domácími a zahraničními výzkumnými a pedagogickými pracovišti a získat nové kontakty, ale také zprostředkovat studentům Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové osobní kontakty se studenty a pedagogy zahraničních vysokých škol, a tím přispět ke zvýšení zájmu o zahraniční studijní výměnné pobyty,“ vysvětluje účel konání konference za organizátory PhDr. Tomáš Hradecký.
Za dva dny se ve třech konferenčních místnostech vystřídá přes šedesát přednášejících z Česka a Slovenska se svými příspěvky z oblasti politických, kulturních, sociálních či hospodářských dějin, historiografie a teorie historické vědy. Řeč bude například o jezuitech v uniformách, ženách odbojářkách, vývoji prosperujících JZD, kolektivizaci, ale i meziválečné kinematografii, mnichovské zradě nebo normalizačních rituálech v životech vysokoškoláků, které budou demonstrovány na příkladu Pedagogické fakulty v Hradci Králové.

Program konference naleznete zde: https://portal.ff.uhk.cz/historie/ceske-slovenske-a-ceskoslovenske-dejiny-dvacateho-stoleti-94.html

Pro více informací o akci kontaktujte, prosím:
Mgr. et Mgr. Lenku Kašparovou
Referát pro vnější vztahy a komunikaci Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové
e-mail: lenka.kasparova.1@uhk.cz