UHK Aktuálně 10. 4. 2018

Ministr školství Robert Plaga navštívil Univerzitu Hradec Králové

V rámci výjezdního zasedání české vlády v demisi navštívil ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga také jednu z nejvýznamnější vzdělávacích a vědeckých institucí regionu – Univerzitu Hradec Králové (UHK).

Na nám. Svobody, kde sídlí Pedagogická fakulta (PdF) UHK, ministra Plagu přivítal prorektor Václav Janeček společně s prorektorkou Leonou Stašovou, děkanem PdF Františkem Vaníčkem, kvestorem Alešem Klicnarem a univerzitní kancléřkou Soňou Doškovou.

Po prohlídce historicky chráněné budovy Pedagogické fakulty „C“ obdržel pan ministr Plaga novou publikaci z dílny PdF zachycující osud a dějiny této budovy, která v současné době hledá finanční prostředky na rozsáhlou rekonstrukci. „Pan ministr uznal, že budova musí rekonstrukcí projít, protože některé prostory už vážně nevyhovují standardům výuky. Zároveň dodal, že očekává rozšíření zdrojů poskytovaných veřejným vysokým školám v rámci programového financování,“ řekl po návštěvě ministra prorektor Janeček.

Ministr Robert Plaga dál pokračoval do univerzitního kampusu Na Soutoku, kde mu byl v Objektu společné výuky (OSV) představen nový pilotní projekt UHK a Královéhradeckého kraje (KHK)  digitální  vzdělávání. Tento projekt ministrovi v doprovodu vládního zmocněnce pro digitální vzdělávání MŠMT Ivana Pilného a radní KHK pro školství Martiny Berdychové představil proděkan PdF pro rozvoj Pavel Zikl.

„Pan ministr byl příjemně překvapen společnou aktivitou Královéhradeckého kraje a Univerzity Hradec Králové v oblasti digitálního vzdělávání, když se v nové učebně seznámil s nejnovějšími výukovými technologiemi vzdělávání. Mám radost, že jsme si zároveň ujasnili, že se také nesmí zapomínat na rozvíjení kreativity v oblasti umělecko-pedagogických oborů,“ uzavřel návštěvu ministra Plagy děkan PdF Vaníček.