UHK Studenti, Věda a výzkum, Aktuálně, Zahraničí, Zaměstnanci, Konference a přednášky, Absolventi 8. 9. 2022

Mezinárodní konference TOXCON na půdě UHK

Autor: Matyáš Strnad, OPaK UHK

Minulý týden se na Univerzitě Hradec Králové konala Interdisciplinary Toxicology Conference (TOXCON). Již 27. setkání představilo několik ústředních témat: nutriční toxikologie, toxikologie zvířat, in vitro toxikologie, toxiny, environmentální toxikologie, nanotoxikologie, vojenská toxikologie a xenobiotika.

Slavnostní zahájení konference v úterý 30. srpna uvedl rektor UHK prof. Ing. Kamil Kuča, Ph.D., který je zároveň prezidentem kongresu TOXCON. První plenární přednášku představil doc. PharmDr. Ondřej Soukup, Ph.D., vedoucí Centra biomedicínského výzkumu Fakultní nemocnice Hradec Králové, a doc. PharmDr. Martin Štěrba, Ph.D., přednesl své poznámky na téma "A paradigm shift in understanding the mechanisms of anthracycline cardiotoxicity and opportunities for effective pharmacological cardioprotection".

Program byl nabitý inspirativními přednáškami a poutavými diskuzemi. Rekapitulaci jednotlivých programových bodů naleznete na webových stránkách konference.

"Musím říci, že jsem velmi potěšen průběhem konference na naší univerzitě. Všechny přednášky podnítily debaty na důležitá i aktuální témata z oblasti toxikologie. Doufám, že se účastníkům akademické diskuse a neformální program v našem krásném Hradci Králové líbili. Mé poděkování patří organizátorům, jejich neúnavná snaha o co největší komfort konference byla prostě úžasná!" komentuje rektor UHK, prof. Kuča.

Organizační tým kromě prof. Kuči tvořili:

doc. PharmDr. Ondřej Soukup, Ph.D. – Fakultní nemocnice Hradec Králové
doc. PharmDr. Jan Korábečný, Ph.D. – Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany
prof. PharmDr. Kamil Musílek, Ph.D. – Přírodovědecká fakulta Univerzity Hradec Králové
kancléřka Mgr. Soňa Došková – Univerzita Hradec Králové

&