UHK Studenti, Aktuálně, Zahraničí 5. 5. 2023

Kurz vodních a přímořských sportů – Chorvatsko

Místo: Primošten - Severní Dalmácie stanový kemp Adriatic s bohatou infrastrukturou služeb – restaurací, prodejnou a řadou sportovišť.

Termín: 9. 6.–18. 6. 2023 (odjezd v pátek večer, návrat v neděli brzy ráno)

Náplň: sportovní aktivity u moře a na moři – vyjížďky na kajacích, seakajacích a paddleboardech podél pobřeží i na okolní ostrovy. Možnost naučit se pádlovat nejen
na různých typech kajaků, ale třeba i eskymácký obrat či triky na paddleboardu. Další vodní sporty – windsurfing, paddleboarding, canoepolo. K dispozici hřiště na tenis,
plážový volejbal, fotbal, pétanque. Běhání, cvičení i slunění u moře. Plavání a šnorchlování. Výlety po okolí, hry, chytání ryb…

Výuka pod vedením učitelů z KRCR, vlastní program na míru dle chuti a zájmu
studentů, cílem je však pohyb.

Ubytování: ve vybavených velkých „safari stanech“. (lednička, postele, kuchyňka…)

Stravování: vlastní, vařič i nádobí je k dispozici

Doprava: Busem s vlekem na sportovní materiál přímo od školy z Hradce Králové

Předpokládaná cena: cca 10 000,- Kč – bude upřesněno od CK. (záloha 5000 Kč do konce března, doplatek na kurzu)

Cena zahrnuje: Dopravu, ubytování, pobytovou taxu, výuku výše uvedených sportů pro studenty FIM, zapůjčení sportovního materiálu (kajaky, pádla, windsurfy, vesty).

Přihlášky: Pouze osobně se zálohou 5000,- Kč v konzultačních hodinách u D. Chaloupského - Katedra rekreologie – 4. patro. Přihláška na kurz je platná až po zaplacení zálohy – nestačí být přihlášen ve STAGu. Kapacita okolo 35 míst – kdo dřív zaplatí zálohu, s tím se počítá a má jistotu, že jede. Nenechávejte přihlášky na poslední chvíli, kapacita je omezená.

Kurz je ideálním místem, kde můžete stmelit partu. Ideálně se domluvit v rámci kruhu.

Cestovní doklady: Cestovat do Chorvatska je možno s platným cestovním pasem nebo občanským průkazem ČR. Je přitom nutné, aby použitý cestovní doklad byl
platný minimálně po dobu pobytu občana ČR na území Chorvatska. Průkazku zdravotní pojišťovny (Evropský průkaz zdravotního pojištění) vzít s sebou.

Součástí ceny není cestovní pojištění pokrývající výše uvedené aktivity – je nutno sjednat samostatně před odjezdem!

Doporučujeme vlastní neopren, boty do vody a vybavení na šnorchlování.