UHK Aktuálně 15. 9. 2021

Knižní veletrh 2021 otevírá i tentokrát svět poznání a setkání s autory

Datum konání: 6. 10. 2021 09:00–17:00, Místo: Objekt Společné výuky Univerzity Hradec Králové, budova A, Autor: Marie Otavová

Pokud máte rádi knihy, knižní kulturu a vše, co k ní patří, pak byste si neměli nechat ujít další z ročníků královéhradeckého Knižního veletrhu pořádaného v rámci XXV. ročníku Týdne knihoven, který se uskuteční 6. října od 9 do 17 hodin ve dvoraně budovy A, objektu Společné výuky Univerzity Hradec Králové.

Veletrh je určen pro širokou veřejnost a je příležitostí, jak si prohlédnout a případně za veletržní ceny získat nově vydané tituly pro obohacení poznání, studium i volnočasové aktivity. Každoročně přináší kromě bohaté škály publikací nabídku přednášek i setkání se spisovateli a význačnými osobnostmi, jejichž díla si získala významná literární ocenění.

Od 14 hodin představí v aule UHK RNDr. Tomáš Burda, Ph.D., spoluautor publikace Český historický atlas, kapitoly z dějin XX. století, který je hlavním výstupem projektu Historického ústavu Akademie věd ČRFaSt ČVUT a pyšní se třemi významnými oceněními. Dále Vás zveme na setkání k projektu Věnná města českých královen, který představí jedna z hlavních řešitelek doc. PhDr. Jana Vojtíšková za Filozofickou fakultu UHK a Katedru pomocných věd historických a archivnictví.

Od 15 hodin bude aula UHK patřit dosud nejúspěšnějšímu a nejnáročnějšímu výstavnímu projektu Muzea Východních Čech v Hradci Králové, a to výstavě „Uprostřed Koruny české - Gotické a raně renesanční umění východních Čech 1250-1550“, která získala první místo v Národní soutěži muzeí Gloria Musaealis 2020 v kategorii nejúspěšnější výstava roku. Byla připravována v mnohaletém předstihu, týmem odborníků z celé České republiky. Soubor unikátních předmětů doplnily zápůjčky uměleckých děl z Polska, Rakouska i Německa. Výstavu a celý projekt Vám představí hlavní autorka výstavy Mgr. Helena Dáňová, Ph.D. a kurátorka výstavy PhDr. Markéta Pražáková.

Těšíme se na setkání s Vámi a věříme, že Vás publikace, setkání s jejich autory i doprovodný program Knižního veletrhu zaujmou. Můžete to být právě Vy, kdo podáte návrh na zakoupení některého titulu, který trvale obohatí fondy Univerzitní knihovny UHK.

Akce se koná za finanční podpory Královéhradeckého kraje a Univerzity Hradec Králové a v těsné spolupráci s Památníkem národního písemnictví, Muzeem východních Čech v Hradci Králové a Biskupskou knihovnou Biskupství královéhradeckého.