UHK Aktuálně 4. 4. 2016

Hokejisté UHK vybojovali 2. místo na Akademickém mistrovství ČR

Ve dnech 29. 3. - 1. 4. 2016 se ve Slaném konalo Akademické mistrovství České republiky v ledním hokeji. Studenti Univerzity Hradec Králové vybojovali skvělé 2. místo, když ve finálovém zápase nestačili pouze na brněnskou Masarykovu univerzitu.

První den sehráli hokejisté UHK čtyři zápasy v základní skupině. V úvodním zápase porazili Jihočeskou univerzitu poměrem 3:1. Na toto vítězství navázali i v dalším zápase s Univerzitou Pardubice, nad kterou zvítězili 3:0. Následně si zajistili postup výhrami 8:0 nad Vysokou školou technickou a ekonomickou z Českých Budějovic a 3:0 nad Západočeskou univerzitou Plzeň. Za zmínku stojí 7 branek Milana Valáška nebo hattrick Patrika Miškáře.

Z prvního místa postoupili hokejisté UHK do osmifinálové skupiny, kde prohráli s Fakultou tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy poměrem 3:5 a poté prohráli výsledkem 2:4 s pražskou Zemědělskou univerzitou. Tyto porážky znamenaly třetí místo ve skupině a ve čtvrtfinále je čekal soupeř, který je v loňském roce ve čtvrtfinále vyřadil z turnaje, Univerzita Palackého Olomouc. Letos se olomoučtí ujali vedení 1:0, avšak po gólech Lukáše Bureše, Patrika Miškáře, Jana Bergera a Michala Procházky prohráli nakonec 4:1. Tím byl postup hokejistů UHK do semifinále zajištěn a soupeřem byla opět pražská FTVS.

Semifinálové klání mezi Univerzitou Hradec Králové a Fakultou tělesné výchovy a sportu bylo bezesporu reklamou na hokej a sport vůbec. Univerzita Karlova šla nejprve do vedení, ale hradečtí dokázali zápas obrátit ve svůj prospěch. Do poslední třetiny vstupovala UHK s pohodlným vedením 6:2, avšak tato třetina přinesla neuvěřitelný zvrat. Pražští studenti náskok snížili, hradečtí opět zvýšili rozdíl na 4 branek, ale studenti FTVS v poslední desetiminutovce předvedli neuvěřitelnou stíhací jízdu, která jim přinesla vyrovnání na 7:7 přesně 0,6 sekundy před závěrečnou sirénou. Výborná psychika a týmový duch mužstva, ale nedovolil mužstvu složit zbraně a hned v první minutě prodloužení poslal hradeckou univerzitu do finále Martin Bartoň.

Ve finále narazili hradečtí studenti na favorita turnaje, brněnskou Masarykovu univerzitu. Východočeši sice celý zápas bojovali, ale silný soupeř po většinu zápasu určoval tempo hry a zaslouženě vyhrál 4:1. Pro hradeckou univerzitu je 2. místo velkým úspěchem a zopakování výsledku z akademického mistrovství z roku 2014.

V roli trenéra univerzitních hokejistů byl „nováček“ Katedry tělesné výchovy a sportu Pedagogické fakulty UHK Mgr. Adrian Agricola, Ph.D., který se své trenérské role zhostil na výbornou.