UHK Studenti, Aktuálně, Zaměstnanci, Absolventi 3. 3. 2020

Podpořte UHK v anketě Událost roku 2019!

Autor: Jakub Novák, tiskový mluvčí UHK

Jako tradičně Rada města Hradec Králové na doporučení výběrových komisí a na základě došlých návrhů od občanů nominovala pět událostí, mezi kterými prostřednictvím internetového hlasování můžete pomoct vybrat vítěze. Univerzita Hradec Králové má za loňský rok hned dvě želízka v ohni – Pojmenování náměstí uprostřed kampusu Univerzity Hradec Králové na náměstí Václava Havla a projekt Papírová zeď a happening u příležitosti 30. výročí „sametové revoluce“.

„Do rekonstrukce stavby papírové zdi z roku 1989 se zapojilo přes tisíc lidí. Ohromnou radost jsme měli ze zapojení hradeckých základních škol, které s celými třídami krabice nosily. Vedle Univerzity Hradec Králové a desítek našich studentů se do organizace zapojilo dále Muzeum východních Čech v HK a Centrum uměleckých aktivit,“ připomíná úspěšnou akci kancléřka UHK Soňa Došková s tím, že úspěch tohoto projektu v anketě by znamenal vítězství všech, kteří se do stavby a vzpomínky na sametové události v Hradci Králové v listopadu minulého roku zapojili.

Hlasování v anketě Událost roku 2019

Druhou nominovanou událostí je slavnostní pojmenování do té doby bezejmenného náměstíčka uprostřed kampusu Na Soutoku na náměstí Václava Havla. To navštívily v předvečer výročí sametové revoluce stovky lidí. „Dost z nich, kteří se svíčkou přišli, nám děkovali za to, že jsme založili v centru Hradce Králové důstojnou alternativu připomínky sametové revoluce na Národní třídě v Praze. Magickou atmosféru celého shromáždění dokresloval zpěvem státní hymny a skladby Gaudeamus igitur Komorní sbor UHK pod vedením doktora Jiřího Skopala ml. a přednes Moci bezmocných od Václava Havla z úst oblíbeného herce Jana Sklenáře,“ přibližuje setkání, kterým náměstí Václava Havla získalo zároveň žulovou pamětní desku od studentů, vedoucí Referátu propagace a komunikace UHK Vojtěch Tuček. Na náměstí Václava Havla dále proběhla vernisáž unikátní fotografické výstavy Martina Bruse Hradec Králové v proměnách času. „Ta je aktuálně v interaktivní formě ke zhlédnutí na našem webu a nebo v Knihovně města Hradce Králové ve Wonkově ulici,“  uzavírá Tuček.

Konkurencí dvou univerzitních projektů jsou dále Rekonstrukce a znovuotevření schodiště Bono publico, Rekonstrukce a znovuotevření kostela svatého Mikuláše v Jiráskových sadech a Mistrovství světa karate SKIF 2019. Pomozte Univerzitě Hradec Králové cenu města získat, hlasovat můžete ZDE!

Hlasování končí 23. března 2020. Slavnostní večer udílení výročních cen města Hradec Králové, u jehož příležitosti bude vítěz vyhlášen, proběhne 21. dubna.