UHK Studenti, Věda a výzkum, Aktuálně, Zahraničí, Zaměstnanci, Konference a přednášky, Přijímací zkoušky 1. 6. 2022

HED – workshop na téma transferu technologií v humanitních vědách

Datum konání: 10. 6. 2022 14:00–15:30

Workshop v rámci Hradeckých ekonomických dní je diseminační akcí projektu č. EHP-CZ-ICP-2-006 „The technology and knowledge transfer based on Norway-Czech cooperation“, na kterém UHK spolupracuje s Oslo Metropolitan University.

Datum a čas: 10. 6. 2022 od 14:00 do 15:30

Místo: budova Fakulty informatiky a managementu, místnost J13

Workshop a celý projekt, který je financován prostřednictvím grantů EHP (www.eeagrants.org), je institucionální spoluprací Univerzity Hradec Králové a Metropolitní univerzity v Oslo. Projekt je zaměřen na transfer technologií, ochranu duševního vlastnictví a podporu spin-off společností.

Cílem je podpora podnikatelského prostředí založeného na výsledcích výzkumu a zakládání spin-off společností za účelem komercializace duševního vlastnictví vytvořeného výzkumem na vysokých školách. V širším smyslu by měl projekt pomoci vybudovat know-how pro rozvoj podnikání a občanské angažovanosti v ekonomickém rozvoji a podpořit začínající podnikatele v regionu.

Přednášející: doc. Mgr. art. Ing. Richard Kitta, ArtD.

Richard KittaDalší informace na stránkách HED.