UHK Studenti, Věda a výzkum, Aktuálně, Zahraničí, Zaměstnanci, Konference a přednášky 1. 6. 2022

HED – workshop na téma spolupráce univerzit s průmyslem

Datum konání: 9. 6. 2022 13:00–13:45

V rámci Hradeckých ekonomických dní proběhne také workshop s titulem "University and Industry Collaboration – Partnerships Driving Innovation", který je diseminační akcí projektu č. 2020-1-CZ01-KA203-078313 „Technology transfer together“, na kterém UHK spolupracuje společně s Technickou univerzitou v Košiciach a Universidad de Granada.

Datum a čas: 9. 6. 2022 od 13:00 do 13:45

Registrace: zde (prezentace se odehraje v učebně J13, možné sledovat i online)

Prezentace má za účel předat zkušenosti z více než desetileté práce v inovačním ekosystému Velké Británie a otevřít debatu o zajímavých programech přenosu technologií a znalostí, které pomáhají podporovat inovace mezi průmyslem a akademickou sférou.

Prezentující: Ing. Henrieta Dunne, expertka na transfer technologií Univerzitního vědeckého parku TECHNICOM v Košicích

Henrieta Dunne

Henrieta se nedávno vrátila z Velké Británie, kde posledních 17 let pracovala převážně v počáteční fázi podpory podnikání a v národních a mezinárodních inovačních programech. 5 let pracovala pro Oxford Innovation Ltd. a koordinovala aktivity tří investičních sítí. V roce 2013 nastoupila do vládou financované výzkumné a technologické organizace v Harwell Science Campus poblíž Oxfordu, zaměřené na urychlení komercializace výzkumu v oblasti vesmírných technologií. V roce 2018 spustila a spravovala podnikatelské inkubační centrum financované EU na podporu inovativních start-upů pracujících v oblasti raketového pohonu, satelitní komunikace, 5G a autonomních systémů. Aktivně pomáhala propojovat průmysl a akademickou sféru s cílem podporovat spolupráci a urychlit uvádění komerčních produktů a služeb na trh.

Další informace dostupné na stránkách HED.

Spolufinancováno z Erasmus+