UHK Aktuálně 28. 4. 2014

Guru světové pedagogiky přednáší na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové

Úterý 29. 4. 2014 je svátkem pro všechny pedagogy v Hradci Králové, neboť na zdejší pedagogickou fakultu zavítá žijící legenda světové pedagogiky Geoffrey Petty. Anglický pedagog, který svůj profesní život zasvětil metodám výuky, experimentováním s nimi a hledáním nejlepší cesty pro vedení vyučovacího procesu a řízení třídy, bude v Hradci Králové přednášet na téma Evidence Based Teaching.

Geofrey Petty ve své odborné činnosti deklaruje skutečnosti, které dle jeho výzkumů a experimentů fungují a nejinak tomu je i v případě Evidence Based Teaching. V rámci své přednášky autor představí důkazy o fungování vedení třídy a poukáže na strategie, které by měli učitelé v rámci své pedagogické práce dodržovat. Vše s cílem zlepšit učení žáků a obecně vyučování.
Geofrey Petty je autorem mnoha odborných publikací, z nichž v České republice je nejskloňovanější Moderní vyučování. Další knihy, které je vhodné zmínit, jsou Teaching today a Evidence-based teaching. Vždy se jedná o praktické publikace s návody a podrobně popsanými metodickými přístupy.
Přednáška se uskuteční v úterý 29. 4. 2014 v aule Objektu společné výuky v Hradecké ulici v 10:00. Geofrey Petty dále povede středeční praktický workshop pro přihlášené studenty.

Mgr. Václav Víška, Ph.D.
777 484 221