UHK Aktuálně 11. 3. 2014

Dohoní Achilles poslední cifru Pí?

Odpověď na vskutku nevšední otázku z názvu se dozvědí účastníci atraktivní popularizační akce věnované magickému číslu Pí, kterou po vzoru světových institucí pořádá Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK).

Den Pí na FIM sestává z přednášek a workshopů vedených odborníky fakulty, které mají za cíl otevřít dveře do spletitého, nicméně krásného a logického světa matematiky. Kromě středoškoláků jsou vítání veškeří zájemci z řad veřejnosti.
„Zatímco v minulém ročníku se účastníci podívali na historii čísla Pí od starověku až do 21. století a počítali toto legendární číslo hned třemi metodami, bude letošní ročník monotématický. Jeho jmenovatelem budou nekonečné řady. Při workshopu v počítačové učebně se přítomní dozvědí „Co sPí v řadě“ a poznají „Kružnice známé i neznámé,“ říká v souladu s názvy bodů programu Mgr. Iva Vojkůvková z Katedry informatiky a kvantitativních metod FIM UHK a dodává: „Ohlasy mezi středoškolskými studenty na loňský ročník byly nadšené. Účastníci oceňovali netradiční pohled na matematiku a byli také mile překvapeni moderním výukovým prostředím na naší fakultě“.
 Druhý ročník tohoto neobvyklého setkání s matematikou se uskuteční ve čtvrtek 13. března 2014 od 14.00 do 16.30 hodin v prostorách FIM UHK v areálu Na Soutoku (Hradecká ulice 1249, Hradec Králové) a o jeho významu svědčí i zařazení do kalendáře akcí Jednoty českých matematiků a fyziků. Přítomní studenti budou mít rovněž možnost získat informace o studiu na FIM UHK.

Kontakt: Mgr. Iva Vojkůvková, 493 332 282, iva.vojkuvkova@uhk.cz
Podrobnosti na http://fim.uhk.cz/pi