UHK Aktuálně 5. 6. 2015

Ani jeden matematický talent nazmar

Ve dnech 5. až 6. června 2015 se na UHK konala konference "Ani jeden matematický talent nazmar", kterou pořádá pravidelně Jednota českých matematiků a fyziků.

V programu se představili i domácí účastníci hned ze tří fakult univerzity. Prof. PhDr. Martin Bílek, Ph.D. a PhDr. Michal Musílek, Ph.D. z PřF UHK představili v úvodu setkání Projekt MaSciL, aneb IBL jako nástroj rozvoje talentu. PhDr. Jana Marie Havigerová, Ph.D. z PdF UHK pohovořila o Vyhledávání nadaných dětí a Mgr. Iva Vojkůvková z FIM UHK seznámila s akcí Den p (nejen) na FIM. V závěru konference předseda programového výboru doc. RNDr. Jaroslav Zhouf, Ph.D. poděkoval za milou atmosféru představitelům královéhradecké pobočky JČMF a účastníci obdrželi od proděkana přírodovědecké fakulty PhDr. Michala Musílka, Ph.D. pozvánku k setkání v roce 2017 již v nové budově.

Mgr. Iva Vojkůvková
lektor