UHK Aktuálně 26. 4. 2018

Akademik Run 2018 – Pohár rektora putuje po roční pauze opět na FIM

Třetí ročník závodu Akademik Run 2018 u příležitosti Rektorského sportovního dne se na Univerzitě Hradec Králové nesl v rekordním duchu. Přihlásil se totiž zatím nejvyšší počet běžkyň a běžců - 401. Na trasy 2,2 km a 5 km pak vyběhlo 332 závodníků ze čtyř fakult UHK, Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Brně a Lékařské a Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

Největší novinkou letošního ročníku byly nepochybně profesionální závodní čipy uvázané na nohou soutěžících, které zaručovaly přesné měření času. Společný start žen a mužů na trasu 2,2 km podél Labe a Orlice začal v 17:00, delší 5 km dlouhý závod byl výstřelem rektora ze startovací pistole zahájen v 17:05.

Největší pozornost všech přítomných ovšem přitahovalo klání o Pohár rektora Univerzity Hradec Králové. Ten v roce 2016 získala nejprve Fakulta informatiky a managementu UHK, v roce 2017 ho pak ukořistila Přírodovědecká fakulta UHK. Protože při letošním ročníku závodu se „FIMce“ podařilo na start postavit nejvíc závodníků, po roční přestávce Pohár rektora opět zdobí budovu J Fakulty informatiky a managementu UHK.

Podrobné výsledky závodu jednotlivců najdete zde.