PřF Zahraničí 31. 8. 2022

Letní škola nabídla bohatý program i čas pro poznávání České republiky

Autor: Kristýna Vávrová

Ani v létě se život na Přírodovědecké fakultě UHK nezastavil. Od 13. července do 13. srpna 2022 se učebny zaplnily čtyřicítkou studentek a studentů ze států celého světa. Nechyběli studenti a studentky ze sousedního Slovenska, ale i z Velké Británie, Turecka, Bosny a Hercegoviny, Srbska, Řecka, Litvy, Ukrajiny nebo Číny.

Studující si vybírali hned ze 4 programů letní školy. Zaměřit se mohli na toxikologii, aplikovanou biologii, kybernetické systémy nebo geometrii a topologii. Výuku zajišťovali odborníci a odbornice z kateder PřF UHK. Kromě přednášek a laboratorních cvičení nechyběly ani exkurze do terénu nebo praktické ukázky probíhajícího výzkumu na fakultě.

V laboratořích se mi velmi líbilo. Zkusil jsem si věci, které jsme na naší škole nedělali nebo na ně nebyl vždy čas.

Filip Pavlovic

účastník Letní školy toxikologie, University of St Andrews, Velká Británie

Čas byl vyhrazen i pro poznávání města. Účastníci se tak mohli podívat do Muzea východních Čech, Petrof Gallery a Hvězdárny a planetária. Připraveny pro ně byly i exkurze do Hospitalu Kuks, Zoo Dvůr Králové n. Labem, Kutné Hory a Prahy. Ti, kteří se chtěli podívat do větších dálek, měli v rozvrhu dostatek času podniknout vlastní výlety do dalších koutů České republiky.

Výlety byly zajímavé a moc oceňuji, že jsem si mohla procvičit angličtinu, poznat zajímavé lidi a porovnat tak i systém vzdělávání u nás a v jiných státech.

Alexandra Křížová

účastnice Letní školy aplikované biologie, Univerzita Komenského v Bratislavě

„Při plánování letní školy se snažíme vždy sestavit vyvážený program. Chceme nabídnout zajímává témata a rozvoj dovedností, které studenti využijí ve svém studiu. Zároveň ale chceme představit i Českou republiku a naši fakultu se všemi možnostmi, které nabízí, proto se snažíme, aby měl program také společenský rozměr. Pokud se studenti a studentky vydají i na akademickou dráhu, možná budou v budoucnu spolupracovat se svými spolužáky právě z letní školy,“ uzavírá letošní ročník Kamil Musílek, proděkan pro zahraniční vztahy Přírodovědecké fakulty UHK.