FF Studenti, Aktuálně, Přijímací zkoušky 6. 3. 2023

,,Je Wonder Woman feministkou?"

Datum konání: 14. 3. 2023 17:00–18:29

Dr. Nina Fárová přednese přednášku na téma Wonder Woman! Je Wonder Woman feministkou?

březen 2023

V rámci FFree indexu Filozofická fakulta, Univerzita Hradec Králové se letos můžete těšit na dvě přednášky od kolegů a kolegyň z naší katedry. První přednášku, která proběhne 14.3. od 17:00 v budově B, bude mít dr. Nina Fárová ⬇️

Název přednášky: Je Wonder Woman feministkou?

Spolu s posledními blockbusterovými filmy o Wonder Woman z produkce DC Comics se tato komiksová hrdinka stala opět masovým symbolem boje za ženská práva. Zároveň v posledních letech roste poptávka po silných ženských hrdinkách. Na přednášce se pokusíme odpovědět na otázku, jestli je Wonder Woman pouze jedním z řady příkladů všudypřítomné komercionalizace feminismu nebo jestli v sobě skrývá skutečné feministické kořeny navázané na feministické hnutí.

Více informací o FFree indexu najdete tady: https://uni.uhk.cz/ffreeindex/?page_id=22

Zobrazovat míň