FF Zaměstnanci, Absolventi 13. 5. 2020

Odborný asistent/lektor se zaměřením na pomocné vědy historické - období středověku

Děkan Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové vypisuje výběrové řízení na obsazení místa akademického pracovníka na pozici odborný asistent/lektor se zaměřením na pomocné vědy historické - období středověku (výše úvazku 1,0) pro Katedru pomocných věd historických a archivnictví Filozofické fakulty UHK.

Kvalifikační požadavky:

• Ukončené Ph.D. vzdělání v oboru historických věd (nejlépe PVH) či v příbuzném oboru, popř. vyhlídka na jeho brzké ukončení (optimálně 2020/2021)
  • Orientace na výzkum středověkých dějin.
  • Zájem propojovat medievistické bádání s PVH.
  • Chuť k publikační a výzkumné činnosti (publikace, úspěšně řešené projekty a další výstupy zejm. v cizích jazycích výhodou).
  • Pozitivní vztah k pedagogické práci.
  • Schopnost integrace vědeckých aktivit, výuky a vedení studentských prací.
  • Zahraniční zkušenosti (odborné stáže, studijní a výzkumné pobyty, konference, spolupráce se zahraničními partnery) výhodou.
  • Schopnost vyučovat i v anglickém jazyce.

Popis pracovní činnosti:

• Vědecká a pedagogická práce v oboru.
  • Spolupráce s domácími i zahraničními vysokými školami a vědeckými institucemi.
  • Účast v domácích i mezinárodních vědeckých projektech (GAČR, TAČR, Time Machine aj.).

Nabízíme:

• Příjemné pracovní prostředí.
  • 8 týdnů dovolené.
  • Příspěvek na stravování.
  • Poukázky Flexi Pass.
  • Jazykové kurzy.
  • Výhodný telefonní tarif.

Termín nástupu: červenec 2020 (příp. dle domluvy)

Bližší informace:  Mgr. Jindřich Kolda, Ph.D., e-mail: jindrich.kolda@uhk.cz.

Motivační dopis, profesní životopis, kopii dokladů o dosaženém vzdělání, praxích a zahraničním působení, popř. přehled dosavadní pedagogické, vědecké, publikační a odborné činnosti zasílejte e-mailem na sekretariát děkana: monika.zemankova@uhk.cz nebo písemně na adresu: Univerzita Hradec Králové, děkanát Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové, Rokitanského 62, 500 03 Hradec Králové, do 12. června 2020.

Nabídka sekce: Katedra pomocných věd historických a archivnictví