FF Studenti, Věda a výzkum, Aktuálně 9. 11. 2023

Doktorandka Mgr. Anna Holešová obdržela titul Vesnická knihovna Kraje Vysočina 2023

Na Vysočině v městysi Sněžné pracuje jako knihovnice druhým rokem naše doktorandka Mgr. Anna Holešová. "Její" knihovna, která funguje od jara 2022 ve zrekonstruované budově kupeckého domu z 19. století, obdržela na jaře titul Vesnická knihovna Kraje Vysočina 2023 a postoupila do celostátního kola soutěže Knihovna roku 2023. Hodnotitelskou komisi složenou zaujaly nejen prostory nové moderní knihovny, ale také aktivity v oblasti rozvoje dětského čtenářství a nadšení knihovnice.

Dne 12.10.20023 převzala Anička v Zrcadlové kapli pražského Klementina z rukou Ministra kultury ČR Mgr. Martina Baxy a ředitele Národní knihovny ČR Mgr. Tomáše Foltýna zvláštní ocenění pro Místní lidovou knihovnu ve Sněžném za „vytvoření živého komunitního centra, originální podporu a rozvoj dětského čtenářství hravou formou a za uplatňování inspirativních témat oslovujících všechny generace.“ v kategorii Základní knihovna soutěže Knihovna roku 2023.

"Ocenění si velmi vážím a mám radost z toho, že moje úsilí došlo uznání i zvenčí. Největší radost mám z toho, že u nás přibývá dětských čtenářů, kterým se u nás líbí. Děti se zapojují do soutěží, které pro ně pořádáme a mají možnost setkat se se známými spisovateli jako je Klára Smolíková, Ivona Březinová, Zuzana Pospíšilová, Kamila Skopová a další, které k nám zveme na besedy."

Odkaz na poslední rozhovor v rozhlase

Nabídka sekce: Katedra pomocných věd historických a archivnictví