Afrika a Latinská Amerika v Hradci Králové (navazující magisterské studium)

Pochopíte souvislosti současné Latinské Ameriky a Afriky. Oba obory jsou v Česku i na Slovensku unikátní. Studium probíhá kontaktní výukou v malých skupinách. Budou vás vyučovat přední čeští odborníci i experti z afrických a latinskoamerických univerzit. Předměty v programu se zaměřují na moderní dějiny obou regionů, jejich politické, ekonomické, sociální a bezpečnostní problémy a jejich postavení v mezinárodních vztazích.

Budete studovat v Africe nebo Latinské Americe. UHK má podepsány meziuniverzitní smlouvy s 30 latinskoamerickými a 10 africkými univerzitami. Nic vám nebrání strávit jeden či dva semestry studiem v magickém Buenos Aires, neklidné peruánské Limě, vysoko v bolívijských Andách, v demokratické Ghaně nebo okouzlující Zambii. Pro svůj pobyt získáte bezkonkurenční fakultní stipendium (15 tis. Kč na každý měsíc pobytu a dále příspěvek na cestovní náklady dle vzdálenosti destinace).

Zažijte neocenitelnou zkušenost na pracovních stážích v Africe nebo Latinské Americe. Že je vše v Latinské Americe mañana a v Africe se nepracuje? Zbavte se předsudků a získejte pracovní zkušenost v těchto regionech. V rámci studia vám uznáme pracovní stáž související s oborem. Studenti ji často vykonávají na českých diplomatických misích (Ghana, Mexiko, Peru, Zambie aj.), na pobočkách CzechTrade, nebo v neziskových (např. Člověk v tísni) a soukromých organizacích působících v Africe či Latinské Americe. Pro svůj pobyt získáte fakultní stipendium (15 tis. Kč na každý měsíc pobytu a dále příspěvek na cestovní náklady dle vzdálenosti destinace).

Můžete se rozhodnout, zda studovat v prezenční nebo kombinované formě. Jako jeden z mála českých politologických oborů umožňujeme studium i v kombinované formě. Výuka v kombinované formě probíhá v pátky a soboty a je uzpůsobena tomu, aby studenti mohli zároveň vykonávat svá povolání. Některé z výhod prezenčního studia jsou pak intenzivní kontakt s latinskoamerickými a africkými studenty i vyučujícími na fakultě, semináře s kontaktní výukou, široká nabídka výuky cizích jazyků či specializovaných volitelných předmětů.

S námi se na pracovním trhu neztratíte – uplatníte se v široké škále zaměstnání. Naši absolventi se uplatňují ve veřejných, soukromých i nevládní organizacích. Unikátní regionální zaměření oboru, jazyková výbava, znalost a porozumění specifikům Latinské Ameriky nebo Afriky činí z našich absolventů žádané profesionály, kteří naleznou zaměstnání v oboru.

Seznamte se s některými našimi absolventy:

Přihlášky podávejte do 31. 3. 2023. Zjistěte další informace o obou oborech na stránkách katedry politologie  nebo na jejím facebookovém nebo instagramovém profilu. Staňte se členy facebookové skupiny Africká a latinskoamerická studia na FF UHK, kde se můžete ptát současných studentů, vyučujících i absolventů a získávat další informace. Vše o termínech, podmínkách přijímacího řízení i struktuře studia zjistíte na těchto stránkách. Na cokoli ohledně studia se neváhejte také zeptat současných studentů našich oborů.

Odborníci z Katedry politologie Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové se v médiích často vyjadřují k aktuálnímu politickému a společenskému dění. Podívejte se na rubriku FF UHK v médiích!