FF Studenti 12. 9. 2022

Možnost absolvovat předměty zahraniční badatelky Martiny Dalceggio z Univerzity v Tridentu!

V zimním semestru zavítá na katedru archeologie italská badatelka Martina Dalceggio z Univerzity v Tridentu, která se zaměřuje na langobardské období v Itálii.

Martina Dalceggio k tomuto období přistupuje především prostřednictvím hmotných pramenů s důrazem na funerální památky, které jsou jedním z klíčových pramenů pro pochopení charakteru doby. Její přednášky jsou ovšem zajímavé nejen pro archeology, ale též pro historiky, neboť odhalují historické pozadí vzniku středověké Itálie jako jednoho z klíčových regionů Evropy.
Srdečně tak zveme všechny zájemce o archeologii a historii k setkání s turbulentní dobou přechodu od starověku ke středověku a prolínání kultur ve dvou kurzech:
  • Italy in Lombard Age: funerary archeology, material culture and production centres (středa 12:25-13:10 na B10)
  • Elite burials in the Italian peninsula in Early Middle Age: strategies of distinction and Christianizing processes (čtvrtek 11:35-12:20 na LAB1)
V případě problémů se zápisem předmětů kontaktujte referentku KARCH Mgr. Kláru Burianovou – klara.burianova@uhk.c

Typ Název Datum Velikost

Martina Dalceggio_poster (1)