Current Trends in Education and Research of Biotas in Central Europe

doc. Mgr. Petr Bogusch, Ph.D. (katedra biologie PřF UHK)

• Hlavní řešitel: doc. Ivan Baláž, UKF Nitra
  • reg. č.: CIII-SK-0714-02-1314
  • CEEPUS

Katedra biologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové se zapojila do grantu CEEPUS (CIII-SK-0714-00-1516 Current Trends in Education and Research of Biotas in Central Europe) společně s Univerzitou Konštantína Filozofa v Nitře, Slovensko, Univerzitou Adama Mickiewicze v Poznani, Polsko a Univerzitou v Pécsi, Maďarsko.

Hlavním cílem grantu je propojení zoologického výzkumu s bioinformatikou a GIS metodami. Hlavním řešitelem je doc. Ivan Baláž z UKF Nitra, řešitelem za UHK je Dr. Petr Bogusch. Grant zajišťuje především zapojení studentů a pedagogů naší fakulty pomocí cest na půdu participujících univerzit do zoologického výzkumu, každý rok pak probíhá společná Letní škola CEEPUS, kterou organizuje vždy jedna participující univerzita.