PřF Věda a výzkum 25. 9. 2020

Přírodovědecká fakulta se díky fyzikům umístila v žebříčku Nature Index

Autor: Kristýna Vávrová

Díky publikační činnosti fyziků Janusze Gluzy a Jiřího Lipovského se Přírodovědecká fakulta UHK umístila v období června 2019 až května 2020 poprvé v žebříčku Nature Index.

Jiří Lipovský publikoval společně s dalšími dvěma kolegy článek Non-Weyl Microwave Graphs v časopise Phisical Review Letters. Janusz Gluza s kolegy pak článek Electroweak pseudo-observables and Z-boson form factors at two-loop accuracy v Journal of High Energy Physics.

Nature Index je databáze výzkumných článků publikovaných v nezávisle vybrané skupině 82 vysoce kvalitních vědeckých časopisů. Sleduje kvalitu vědeckých výstupů dané instituce. Databázi sestavuje Nature Research, součást rodiny časopisů pod hlavičkou slavného časopisu Nature.