PřF Studenti, Aktuálně 2. 6. 2022

Medailí města Hradce Králové byl oceněn Mgr. Radomír Jůza z Katedry biologie

Ve středu 1. června vyhlásilo město Hradec Králové oceněné za studentskou tvůrčí práci.

Mgr. Radomír Jůza je absolventem Přírodovědecké fakulty Univerzita Karlovy, obor Medicinální chemie a nyní je studentem 5. ročníku doktorského studia na Přírodovědecké fakultě UHK, obor Aplikovaná biologie a ekologie. V rámci svého studia se věnuje výzkumu malých molekul, které jsou cíleny na dopaminové nebo serotoninové receptory a v budoucnu mohou pomoci např. při léčbě neuropsychiatrických onemocnění.

Výsledky své práce aktivně prezentoval na zahraničních konferencích a dosud publikoval 4 impaktované publikace. Je také prvním autorem práce v časopisu Medicinal Research Reviews, kdy tato práce byla vybrána na titulní stranu tohoto vysoce hodnoceného odborného časopisu. Byl spoluřešitelem 3 projektů specifického výzkumu a aktivně se také podílí na popularizačních akcích PřF UHK pro širokou veřejnost, které přibližuje vědecké poznatky ve svém oboru. Za svou vědeckou činnost obdržel cenu rektora UHK za rok 2020.

Hlavním důvodem pro nominaci Mgr. Jůzy na Cenu primátora za studentskou tvůrčí práci jsou vynikající výsledky vědy a výzkumu, které jednoznačně přispívají k přínosu poznání i potřebám společnosti zejména u základního výzkumu neuropsychiatrických onemocnění.

Foto: Jakub Misík