PřF Aktuálně 30. 6. 2023

Ve víru vědy na PřF UHK | Hrajme si i hlavou 2023

Datum konání: 22. 6. 2023 09:00–23. 6. 2023 16:00

Hledáte úžasnou kombinaci vědy a zábavy? Pak měl být kampus Na Soutoku ve dnech 22. a 23. června místem, které Vám rozhodně nemělo uniknout.

Přírodovědecká fakulta Univerzity Hradec Králové ožila během dvoudenní populárně-naučné akce Hrajme si i hlavou, která se letos nesla v duchu "a přece se točí". V tyto dny se náměstí Václava Havla proměnilo v rozkvetlou laboratoř plnou fascinujících pokusů a experimentů, které přilákaly zvědavé mysli všech věkových kategorií a rozvířili jejich zájem o vědu!

Ze široké škály aktivit jste mohli zažít například hravou matematiku plnou hlavolamů a šifer, fascinující svět ionizujícího záření v mlžné komoře a tajemství rentgenového záření. Nechyběla ale ani oblíbená show s kapalným dusíkem a Leidenfrostovým jevem.

Hrajme si i hlavou se každý rok stává místem, kde se nadšení pedagogové nejen z UHK ale i dalších partnerských škol a organizací sejdou, aby zpřístupnili veřejnosti vhled do zajímavých vědeckých projektů a experimentů.

Hvězdárna a planetárium Hradec Králové doslova zářila mezi účastníky, kteří nadšeně využili možnost podívat se do dálek vesmíru. Na akci se podílelo ale i Biskupské gymnázium Bohuslava Balbína, První soukromé jazykové gymnázium Hradec Králové, Gymnázium J. K. Tyla, Střední zdravotnická škola Hradec Králové, Gymnázium F.M. Pelcla Rychnov nad Kněžnou a SOŠ a SOU Vocelova, kteří také přispěly svými stánky plnými fascinujících demonstračních experimentů.

Nemůžeme zapomenout poděkovat i Domu dětí a mládeže Hradec Králové za jejich energickou účast a podporu, SPC pro zrakově postižené děti v Hradci Králové a Domu zahraniční spolupráce, protože i díky Vám všem můžeme všem ukázat, že věda je zábava!

Největším oceněním je pro nás to, že jste vstoupili do tohoto úžasného světa plného objevů a vzrušení společně s námi a doufáme, že jsme pomohli rozvířit Vaši zvědavost a touhu po vědění.

Pokud jste nás letos nemohli navštívit, těšíme se na vás příští rok na již 15. ročníku Hrajme si i hlavou! A na jaké téma se můžete těšit? To se nechte překvapit!

Veškeré informace naleznete na Facebooku Hrajme si i hlavou.