PřF Aktuálně, Konference a přednášky 11. 10. 2023

Užití balistokardiografie v paliativní péči – přednáška Týdne Akademie věd ČR

Datum konání: 10. 11. 2023 13:00, Místo: Budova S – učebna S2, Hradecká 1285, 500 03 Hradec Králové

Zveme Vás na přednášku RNDr. Damiána Bušovského na téma Užití balistokardiografie v paliativní péči, která se koná v rámci Týdne Akademie věd

Kdy: pátek 10. 11. 2023 od 13:00

Kde: učebna S2 (přízemí budovy S)

Kdo: přednáší RNDr. Damián Bušovský

Publikum: studenti SŠ, studenti VŠ, dospělá veřejnost, senioři

Obor: fyzika

Přibližná délka trvání: 75 min

Anotace: V posledních letech zaznamenáváme čím dál větší nedostatek pečovatelského personálu, který se bude pravděpodobně postupem času dále navyšovat. Je tedy žádoucí, abychom domovům pro seniory nabídli podpůrná řešení, která zvýší kvalitu péče a která budou dlouhodobě monitorovat stav jejich klientů. Mnozí lidé staršího věku jsou odkázáni na pomoc svých blízkých. I na ty cílíme s naším senzorickým systémem, který hlídá přítomnost člověka na lůžku a jeho pravidelné polohování.

Těšíme se na Vás!