PřF Aktuálně 8. 12. 2023

S čerty jsou žerty aneb (přírodo)věda pro každého

Dne 7. a 8. prosince 2023 se Přírodovědecká fakulta UHK proměnila v centrum zábavného vědeckého objevování prostřednictvím akce “Čertovské experimenty”.

Akce přilákala stovky zvídavých mladých myslí, od základních škol až po středoškoláky. Cílem bylo představit vědu jako fascinující a přístupnou, odstranit obavy z některých "pekelných" předmětů a podpořit zájem o vědecké obory.

Během této akce se třídy zapojily do řady interaktivních programů, které pokrývaly různé vědecké obory, od fyziky, chemiebiologie až po informatikumatematiku. Na každém kroku čekaly na účastníky praktické experimenty a zajímavé demonstrace navržené tak, aby byly zábavné a současně se žáci něco naučili. Toto praktické zapojení všem nabídlo možnost učit se hravě a experimentálně, což vedlo k hlubšímu porozumění a zvýšenému zájmu o vědecké předměty.

"Čertovské experimenty" nejenže podpořily vědeckou zvídavost a kreativitu, ale také ukázaly, že věda může být zábavná a přístupná pro všechny věkové skupiny.