PřF Aktuálně 28. 3. 2023

Otevřené laboratoře katedry fyziky aneb fyzika hrou!

Otevřené laboratoře katedry fyziky Přírodovědecké fakulty UHK nabízejí středoškolákům možnost vyzkoušet si zajímavé experimenty na různá fyzikální témata s využitím senzorů Vernier.

Program je veden zkušenými vedoucími RNDr. Michaelou Křížovou, Ph.D. a RNDr. Jiřím Kosem, kteří jsou k dispozici během celého experimentování a zodpoví všechny dotazy. Žáci si všechny experimenty sami vyzkouší a dostanou metodický materiál a záznam svých měření.

Program, který je vhodný pro celou třídu, je zaměřen na fyzikální měření a jeho časová náročnost je 2 vyučovací hodiny. Návštěva je zdarma a je vhodná pro žáky středních škol a bude k dipozici od školního roku 2023/2024.

Jedná se o vynikající příležitost pro středoškoláky, aby si mohli vyzkoušet nejen zajímavé experimenty, ale také prohloubit své znalosti v oblasti fyziky a seznámit se s fyzikálními zákony zábavnou formou.

Program jsme již úspěšně pilotovali na třídách z Prvního soukromého jazykového gymnázia, Gymnázia Boženy Němcové, Krkonošského gymnázia a Střední odborné školy, kde se setkal s velkým zájmem a kladnou odezvou.

Pro bližší informace se můžete obrátit na: michaela.krizova@uhk.cz.