PřF24. 11. 2017

Náboj junior 2017 po roce znovu na katedře fyziky

Katedra fyziky znovu organizovala část celostátní soutěže čtyřčlenných týmů.

Náboj junior je soutěž určená pro čtyřčlenné týmy, které řeší matematické a fyzikální úlohy. Věk jednotlivých členů odpovídá druhému stupni ZŠ a paralelním ročníkům víceletých gymnízií. Letos se poprvé zúčastnily nejen týmy z ČR, ale i ze Slovenska a Polska.
Hlavním organizátorem této soutěže je korespondenční seminář Výfuk MFF UK a každoročně se odehrává na několika místech republiky. Jedním z těchto míst je již po několikáté i Přírodovědecká fakulta UHK, kde soutěž organizačně zajišťují vyučující a studenti katedry fyziky:"Náboj organizujeme letos na PřF UHK už popáté, každý rok se snažíme organizaci posunout dopředu, aby byl průběh co nejméně komplikovaný, a tak je letošní ročník už jedním s nejhladším průběhem," shodují se organizátoři dr. Jan Lipovský z KFy PřF UHK a Petr Šimůnek z MFF UK.

Výsledky Náboje 2017 v Hradci Králové:
1. Gymnázium, Dašická 1083, Pardubice Ondřej Macek (9), Matěj Mocek (9), Jakub Ramašeuski (9), Marek Bílek (9)
2. Gymnázium, Pulická 779, Dobruška Martin Kristián Felcman (9), Veronika Jouklová (9), Josef Panenka (9), Tereza Preclíková (9)
3. Gymnázium Fr. M. Pelcla, Hrdinů odboje 36, Rychnov nad Kněžnou Kateřina Holečková (8), František Linhart (8), Veronika Novotná (8), Lukáš Šafránek (8)

Všem vítězům gratulujeme!