PřF Aktuálně 28. 3. 2023

Krajské kolo Biologické olympiády opět na PřF UHK

Datum konání: 24. 3. 2023 08:00

Na Přírodovědecké fakultě Univerzity Hradec Králové se uskutečnilo krajské kolo biologické olympiády kategorie A, které je určeno pro studenty 3. a 4. ročníků středních škol.

Biologická olympiáda je předmětová soutěž ve znalostech z přírodopisu a biologie, která probíhá v kategoriích na úrovní školních, okresních a krajských kol. Kategorie A má nejvyšší (celostátní) kolo, do kterého postupují nejlepší studenti z každého krajského kola a dalších 8 nejúspěšnějších studentů napříč celou Českou republikou.

Letošní ročník nesl téma "Život není fér" a studenti museli absolvovat test všeobecných biologických znalostí, poznávačku rostlin a živočichů a tři praktické úlohy. Celkem se do krajského kola přihlásilo 39 studentů ze středních škol z královehradeckého kraje.

Do národního kola postoupili 4 studenti a vítězem se stal Daniel Čičovský z Biskupského gymnázia v Hradci Králové.

Biologická olympiáda pomáhá vyhledávat a dále rozvíjet přírodovědné talenty a kromě podpory studentů s přírodovědným zaměřením přináší i řadu příležitostí pro spolupráci mezi studenty a vyučujícími. Porotci a organizátory krajského kola byli členové katedry biologie a na organizaci se podíleli i studenti z našeho oboru učitelství biologie.