PřF Aktuálně 3. 5. 2023

Katedra chemie podporuje mladé talenty

Nejmladší nadějní chemici z celého kraje změřili své síly v krajských kolech 59. ročníku Chemické olympiády v laboratořích PřF UHK.

Chemická olympiáda je předmětová soutěž pro žáky základních a středních škol vyhlašovaná MŠMT a v Královéhradeckém kraji organizovaná Královéhradeckým krajským institutem pro vzdělávání a inovace ve spolupráci s Katedrou chemie PřF UHK, která tradičně poskytuje zázemí pro realizaci okresního kola kategorie D a krajských kol kategorií D a C.

Stejně tomu tak bylo i letos, kdy jsme 1. a 15. dubna přivítali v chemických laboratořích mladé chemiky, kteří pod drobnohledem porotců prošli jak teoretickými, tak praktickými úlohami.

Nejúspěšnějším chemikem v kategorii D byl žák Ondřej Kuřík a v kategorii C žákyně Eliška Pačesná, oba z Gymnázia Boženy Němcové v Hradci Králové.

Všem řešitelům Chemické olympiády gratulujeme!

www.cvkhk.cz   soutezekhk.cz   olympiada.vscht.cz