PřF29. 6. 2017

Hrajme si i hlavou - tradiční akce letos na novém místě

Závěr školního roku patří na PřF tradičně akci Hrajme si i hlavou. Letošní ročník byl výjimečný hned v několika ohledech.

Hrajme si i hlavou letos oslavilo kulaté narozeniny - jednalo se již o 10. ročník a k tomuto výročí si nadělilo nové místo. Poprvé se totiž uskoutečnilo v kampusu Na Soutoku, přímo na univerzitním náměstíčku a v nové budově Přírodovědecké fakulty UHK.

Kampus Na Soutoku byl doslova plný dětí

Akce pro děti i dospělé, při které si každý může vyzkoušet vědu na vlastní kůži, se uskutečnila letos 22. a 23. 6. a nesla podtitul "...po stopách". Kampus UHK doslova hemžil dětmi i dospělými, kteří luštili zapeklité případy s kriminálkou UHK, hledali schované poklady detektorem kovu nebo zkoušeli své botanické znalosti. Více jak 30 stánků a stanovišť praskalo ve švech a dobrá nálada panovala i v horkém počasí (kdo se potřeboval ochladit, mohl si je vyzkoušet i přímo v budově Přírodovědecké fakulty).

Téma příštího ročníku a další fotografie z toho letošního najdete také na stránkách Hrajme si i hlavou a jeho facebookovém profilu nebo na facebookovém profilu PřF.
Příští rok se na všechny návštěvníky budeme opět těšit!